1. Biciklitúra Szentendrére

• 2022.04.14.

Az Alapítvány fontosnak tartja azt, hogy a hajléktalanok is lássák meg azt, hogy a szabadidő értelmes eltöltése jelentős életminőség javulást okozhat, valamint ennek megtapasztalása erős motivációs hatást gyakorolhat a visszaintegrálódásra. Így ennek a célnak az eléréséhez elindította a Tölts egy kis szabadidőt hajléktalanokkal programsorozatát, melynek első állomása volt ápr.14.-én az I.Biciklitúra volt Budapest-Szentendre útvonalon.

A Golgota Nappali Melegedő két munkatársa és négy kliense egy biciklikölcsönzőből bérelt kerékpárokkal eltekert Szentendrére, majd kis városnézés után visszatekertek Budapestre.

A túra céljai többek között, hogy kiemeljük a hajléktalanokat abból a környezetből, amiben napi szinten benne vannak. Valamint, hogy a szabadidejüket értelmesen töltsék el, különben valamelyik nappali melegedőben lennének. Így talán ez plusz motivációt is jelenthet, hogy változtassanak az életük körülményein. Ezt a túrát meghirdettük és nyilvánossá tettük bárki számára, aki csatlakozni szeretett volna civilként a kezdeményezéshez. Az eseménnyel a célunk a társadalom érzékenyítése a hajléktalanok felé, illetve hogy alakuljon ki kapcsolat civil emberek és rászorultak között.

Az esemény az Alapítvány szervezésében és támogatásával valósult meg

Változtasson meg még ma egy életet!

Nem kell sok ahhoz, hogy segítsünk másokon! Nyitottság és a tetteink életet menthetnek.